ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8838467
*
nr 883 8467
Spegel
med hylla, höjd: 55
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 mars 2014
kl 20:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 22:02:00
1
100 kr
24/3 16:52:47
2
150 kr
24/3 20:05:02
3
Vinnande bud
24/3 20:36:38
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 883 8467
Spegel
med hylla, höjd: 55
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 22:02:00 | 1 | 100 kr |
24/3 16:52:47 | 2 | 150 kr |
24/3 20:05:02 | 3 | Vinnande bud |
24/3 20:36:38 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10